Дата: 25.02.2020 11:00

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!

З 1 лютого – початок масових перевірок з легалізації праці

Держпраці та ДПС за дорученням Гончарука проводили посилену роз’яснювальну роботу щодо офіційного працевлаштування з СГ, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування. А з 1 лютого розпочинаються масові перевірки щодо виявлення неоформлених працівників у зазначених роботодавців.

Нагадуємо, що з 31 грудня 2019 року інспектори праці, забезпечені відповідними документами, що засвідчують їхні повноваження, мають право безперешкодно, без попереднього повідомлення і в будь-яку годину доби приходити  на  будь-яке  підприємство,  яке підлягає інспекції.

Під час проведення інспекційних відвідувань інспектори матимуть право (з урахуванням вимог законодавства про охорону праці) проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.

Які документи повинен надати інспектор та де має внести запис під час інспекційного відвідування?

Інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі:

• своє службове посвідчення. Фактично у того, кого перевірятимуть, залишилось право перевіряти в інспектора праці наявність службового посвідчення і в разі його відсутності не допускати до проведення інспекційного відвідування. Отже, якщо до вас завітав інспектор праці з метою проведення інспекційного відвідування, ви маєте право перевірити достовірність повноважень посадової особи на сайті Держпраці.
  • лише перед підписанням акта інспекційного відвідування інспектор з праці повинен надати копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!